Інтерфакс-Україна
13:25 18.07.2024

Кабмін внесе до Ради проєкт зростання видатків держбюджету-2024 на 495,3 млрд грн і податків на 140 млрд грн - депутат

2 хв читати
Кабмін внесе до Ради проєкт зростання видатків держбюджету-2024 на 495,3 млрд грн і податків на 140 млрд грн - депутат

Уряд України підготував до внесення до Верховної Ради законопроєкт про збільшення видатків державного бюджету на 2024 рік на оборону на 495,3 млрд грн і законопроєкт про підвищення податків на суму 140 млрд грн, повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція "Голос").

"Кабмін зараз схвалить і внесе зміни до Бюджету 2024, де передбачається збільшення на 495,3 млрд грн видатків на оборону... А ось і законопроєкт про підвищення податків від уряду на суму 140 млрд грн", - написав він у телеграм-каналі в четвер, прикріпивши до повідомлень проєкти відповідних документів.

За даними Железняка, запропоновано збільшити видатки на оплату праці з нарахуваннями на 77,9 млрд грн, на військову, спеціальну техніку та обладнання - на 256,1 млрд грн, на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд - на 40,4 млрд грн та інші видатки - на 120,7 млрд грн з одночасним скороченням низки видатків на 65 млрд грн.

"Для покриття додаткових видатків і забезпечення збалансування показників бюджету передбачено збільшити доходи загального фонду державного бюджету на 214,5 млрд (тут і підвищення податків) + фінансування загального фонду бюджету за борговими операціями на 220 млрд грн", - написав депутат.

Він уточнив, що стосовно податків запропоновано підвищити ставку військового збору з доходів фізосіб із 1,5% до 5% і запровадити такий збір для фізосіб-підприємців-платників єдиного податку 1-ї, 2-ї та 4-ї групи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць (МЗП, зараз 8 тис. грн).

Крім цього, зазначив Железняк, законопроєкт містить норму про встановлення військового збору для юросіб у розмірі 1% доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток і платників єдиного податку 3-ї та 4-ї груп, а також 1% доходу для ФОП 3-ї групи.

Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір: 5% на мобільний зв'язок, купівлю банківських металів і нерухомості (за винятком одного об'єкта на рік), 15% - на купівлю легкових авто для їхньої першої реєстрації в Україні та 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями, повідомив депутат.

За його даними, серед інших пропозицій - щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн із розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального, а також встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі EUR0,1 за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінфін пропонує у 2026 році індексацію соцстандартів на прогнозну інфляцію 8,6% за росту ВВП 4,6% – Гетманцев

Moody’s знизило кредитний рейтинг США, інвестори занепокоєні фіскальною політикою Вашингтона - ЗМІ

Індекс споживчої довіри в США в травні несподівано впав до 50,8 пункту - мінімуму з червня 2022р

Портфель нерухомості Dragon Сapital наразі складає біля 600 тис. кв. м, валовий борг впав до $40-45 млн – CEO

OKKO Group планує в 2025р. побудувати елеватор на 60 тис. тонн і запустити біоетаноловий завод у 2026р.

Частка NPL у 2025р може знизитися до 25-27% за нинішніх тенденцій в економіці України — прогноз

Українські акції втратили до 5% вартості на новинах про перемовини з РФ в Стамбулі

Міненерго закликало групу з енергетики G7+ продовжити сприяння у наповненні Фонду підтримки енергетики України

У Мінекономіки вважають необхідним відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding

Шмигаль: у 2025 планується ввести в роботу близько 1 ГВт генерації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА
OSZAR »