Інтерфакс-Україна
09:32 27.06.2025

Захист просив ВАКС обирати запобіжний захід Чернишову в закритому режимі, суд відмовив

2 хв читати
Захист просив ВАКС обирати запобіжний захід Чернишову в закритому режимі, суд відмовив

Захист просить Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обирати запобіжний захід віцепрем’єр-міністру – міністру національної єдності Олексію Чернишову, підозрюваному в зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, в закритому режимі, суд відмовив.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", після початку засідання захист подав відповідне клопотання.

У той же час обвинувачення заявило, що не бачить в цьому необхідності.

По результату суддя заявив, що підстав для проведення засідання в закритому режимі немає і відмовив в клопотанні, а також дозволив трансляцію.

Як повідомлялося, 23 червня НАБУ і САП повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб віцепрем’єр-міністру - міністру національної єдності України Олексію Чернишову. Зокрема, його дії на колишній посаді міністра розвитку громад та територій України кваліфіковано за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 368 КК України. 

За даними слідства, забудовник та його довірена особа розробили схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під будівництво житлового комплексу, і до реалізації схеми залучили Чернишова, коли той обіймав посаду міністра, його радника, тодішнього держсекретаря міністерства та директорку державного підприємства. Правоохоронці вважають, що міністр створив умови для передачі земельної ділянки в управління зазначеному держпідприємству, державний секретар надав дозвіл на вчинення значного господарського зобов’язання, а директорка держпідприємства у незаконний спосіб уклала з "потрібною" будівельною компанією інвестиційні договори. Згідно з ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній вартості земельної ділянки. Щоб звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості в разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, який накладено за клопотанням НАБУ і САП.

Раніше про підозру повідомили 5 особам, серед яких: колишній державний секретар Мінрегіону; колишній радник міністра; колишня директорка держпідприємства; забудовник та його довірена особа (організатори схеми).

17 червня колишнього держсекретаря Мінрегіону взято під варту з альтернативою застави в 20 млн грн. 20 червня ВАКС арештував з альтернативою застави в 100 млн грн забудовника – організатора корупційної схеми в Мінрегіоні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Рівненщині 13 населених пунктів знеструмлені через буревій

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Малайзії, Казахстану, ПАР, Лаосу та М’янми

Кількість постраждалих у Харкові внаслідок двох ворожих атак зросла до 82, 1 жінка загинула

Мінкультури не надавало жодних дозволів на проведення робіт на залишках палацу Розумовського

Кабмін звернувся до Комісії з добору директора БЕБ з пропозицією повторно подати кандидатури

Зеленський за два тижні проведе спецнараду з українськими послами

У Марганецькій громаді Дніпропетровської області внаслідок атаки FPV-дроном поранено чоловіка — ОВА

Зеленський анонсував цього тижня зустріч з представниками коаліції охочих

Ворог пошкодив обладнання "Сумиобленерго", тривають відновлювальні роботи

Зеленський провів ставку: системи ППО, ракети до них, дронова ППО – на сьогодні головний пріоритет

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА
OSZAR »